MENU 
  
 INFORMACJE 
  
  
 DXCC 
  
 Geograficznie 
  
 Inne 
  
 Polska 
  
 PRZEWODNIK 
  
 SP6NVK 
  
  
 Linki 
Jednostka DXCC:


Archiwum wiadomości:
 1.01.2007 - 16:13 CQ, CQ, CQ de Hamatlas.eu 
Witaj na moich stronach!

Celem stworzenia tego serwisu było zgromadzenie w jednym miejscu i w jednolitej formie podstawowych danych o wszystkich jednostkach DXCC (Entity).

Na pewno warto dowiedzieć się czegoś o kraju korespondenta bądź o rzadkim kraju DX, z którym właśnie przeprowadziło się łączność.

Założyłem ponadto że z serwisu tego będą korzystać także osoby nie będące krótkofalowcami, bądź krótkofalowcy dopiero rozpoczynający przygodę swego życia. Dla nich właśnie przeznaczona jest ta część serwisu, która pozwala poszukiwać informacji według nazw geograficznych. To pierwszy krok w obyciu się ze światem podzielonym na jednostki DXCC. Przy każdej jednostce geograficznej wyświetlają się linki do wszystkich jednostek DXCC, które ją tworzą.

Osobnym profilem serwisu są mapy. Przedstawiają jednostki DXCC, kraje czy części jednostek geograficznych (wyspy, jednostki administracyjne itp.). Klasyczne mapy zawsze mnie fascynowały, toteż jest ich tu niemało. I będzie coraz więcej. Jako że postępu nie da się uniknąć a i bronić się przed nim jest bez sensu ? część map jest we współczesnej formie i stylistyce graficznej.

Życzę zadowolenia przy korzystaniu z tego serwisu.
Darek SP6NVK
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 Wszelkie prawa zastrzeżone. (C) SP6NVK 2002-2012